Užitočné informácie

Mám záujem o prácu. Ako mám postupovať?

Využite niekoľko možností:

  1. Zavolajte nám na infolinku tel.č.: +421 220 512 512. Spoločne nájdeme primeranú pracovnú pozíciu na časové obdobie, ktoré Vám bude vyhovovať.
  2. Pošlite vyplnený registračný on-line formulár vrátane Vášho životopisu. Následne Vás budeme telefonicky kontaktovať a spoločne dohodneme ďalší postup.
  3. Životopis nám pošlite na emailovú adresu presov@centralwork.eu. Následne Vás budeme telefonicky kontaktovať a spoločne dohodneme ďalší postup.

Ako prebieha výberové konanie?

Čo Vás čaká na pohovore?

  • osobný rozhovor o všetkom, čo máte vo svojej kariére za sebou, čo chcete dosiahnuť a aké znalosti a skúsenosti chcete v budúcom zamestnaní uplatniť
  • overenie Vašich vedomostí rozhovorom a testy (pokiaľ si to daná pracovná pozícia vyžaduje)
  • prineste si so sebou potvrdenie o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, absolvovaní kurzov, certifikáty
  • na osobný pohovor si vyhraďte čas 20-40 minút

Aký je priebeh výberového konania?

Naši klienti si uvedomujú, že úspešnosť firmy závisí na jej zamestnancoch, preto sa snažíme získavať tých najkvalitnejších kandidátov. To je dôvod pre starostlivý výber v niekoľkých fázach výberového konania. Najmä u špecializovaných pozícií môže byť výberové konanie viacúrovňové:

  • prvou fázou výberového konania je zhromažďovanie informácií o uchádzačovi na základe jeho životopisu a ďalších dokumentov. O tom, či uchádzač postúpi do ďalších kôl konania, rozhoduje i úroveň prejavu - v spracovanom CV, v sprievodnom emaily alebo telefonickom rozhovore.
  • druhou fázou býva vstupný pohovor. Personálny konzultant si potvrdzuje a rozširuje informácie o vhodnom kandidátovi, môže otestovať jeho jazykové a odborné znalosti, alebo přizvať k pohovoru špecialistu, ktorý overí odborné znalosti uchádzača.
  • treťou fázou môže byť stretnutie kandidáta s prípadným priamym nadriadeným, s ktorým by mal prejednať všetky detaily o danej pozícií. Je dobré, keď kandidát príde na toto stretnutie s presnejšou predstavou a premyslenými otázkami (upresnenie podrobností). Na základe odpovedí na všetky otázky môžete dobre zhodnotiť ponuku a rozhodnúť sa. Okrem toho pripravenosť pôsobí zodpovedne, rozumne a ukazuje na záujem uchádzača. V tomto výberovom kole môže dôjsť ku konkrétnemu dohovoru o nástupe uchádzača a o všetkých jeho okolnostiach. Niektoré spoločnosti ešte pridávajú ďalšie výberové konanie, ktoré hlbšie preverí odborné znalosti a vedomosti kandidáta, jeho schopnosti tímovej spolupráce alebo svojho budúceho kolegu predstavia jednateľovi spoločnosti.

V dnešnej dobe sa viacfázový výberový proces stáva bežnou praxou, preto by ste sa nemali nechať odradiť dôkladným výberovým konaním - Vy, ako kandidát získavate príležitosť pracovať v tíme kvalifikovaných odborníkov!